Apibendrinimas:
- Suprasti skirtingus aprangos stilius
- Pagrindiniai aprangos stiliai ir jų ypatybės
- Patarimai, kaip rasti ir pritaikyti savo stilių
Suprasti skirtingus aprangos stilius
Aprangos stilius – tai kur kas daugiau nei tik drabužių pasirinkimas; tai išraiškos priemonė, atspindinti mūsų asmenybę, skonį ir kartais net istoriją. Įdomu stebėti, kaip kiekvienas stilius vystėsi ir ką jis simbolizuoja šiandien.
Aprangos stilių kilmė
Aprangos stiliai vystėsi šimtmečiais, veikiami kultūrinių, socialinių ir ekonominių veiksnių. Pavyzdžiui, terminas „mada” pirmą kartą atsirado Prancūzijoje viduramžiais, tačiau tik XVII a. Versalio dvare mada iš tikrųjų įsivyravo, kai aristokratija diktavo ekstravagantišką aprangą. Vėliau Prancūzijos revoliucija ėmė demokratizuoti madą, ji tapo prieinama daugiau žmonių.
Kultūros ir socialinių judėjimų įtaka
XX a. madai didžiulę įtaką padarė tokie kultūriniai judėjimai kaip džiazas, rokas ir popmuzika. Pavyzdžiui, septintajame dešimtmetyje jaunimas atmetė konservatyvų tėvų stilių ir pasirinko drąsesnį, individualesnį įvaizdį. Tokios ikonos kaip Twiggy ir Jamesas Deanas išpopuliarino atitinkamai mod stilių ir maištingą išvaizdą, parodydami, kad mada gali būti maišto ir asmeninės išraiškos forma.
Pagrindiniai aprangos stiliai ir jiems būdingi bruožai
Yra daugybė aprangos stilių, kurių kiekvienas turi savitų bruožų. Čia apžvelgiami kai kurie populiariausi šių dienų stiliai.
Klasikinis stilius
Klasikinis stilius yra nesenstantis ir elegantiškas. Jam būdingos gerai sukirptos detalės ir neutralios spalvos, pavyzdžiui, juoda, balta ir tamsiai mėlyna. Pagalvokite apie nepriekaištingai išlygintus baltus marškinius, priderintas juodas kelnes ir juodas basutes. Šį stilių išpopuliarino tokios ikonos kaip Audrey Hepburn su savo garsiąja maža juoda suknele.
Bohėmiškas stilius
Bohėmiškas, arba boho, stilius yra laisvės ir kūrybiškumo sinonimas. Jį įkvėpė XX a. septintasis dešimtmetis ir hipių judėjimai, vyrauja plazdantys drabužiai, gėlių raštai ir aksesuarai, pavyzdžiui, kutai ir papuošalai iš karoliukų. Šio stiliaus ikona dažnai minima Jane Birkin su savo ilgomis suknelėmis ir pintomis rankinėmis.
Roko stilius
Roko stilius yra maištingas ir drąsus. Jam priskiriami tokie elementai kaip odinis perfecto, plėšyti džinsai ir grupės marškinėliai. Šis stilius dažnai derinamas su tokiais aksesuarais kaip dygliuoti kulkšnių batai ir sidabriniai papuošalai. Tokios žvaigždės kaip Debbie Harry iš grupės „Blondie” išpopuliarino drąsų požiūrį ir pankišką estetiką.
Sportinės aprangos stilius
Sportinės aprangos stilius daugiausia dėmesio skiria patogumui ir funkcionalumui. Drabužiai dažnai įkvėpti sporto pasaulio, pavyzdžiui, bėgimo kelnės, džemperiai ir sportbačiai. Šis stilius puikiai tinka tiems, kurie veda aktyvų gyvenimo būdą ir nori išlikti patogūs neaukojant stiliaus. Šį stilių simbolizuoja tokie prekių ženklai kaip „Nike” ir „Adidas”.
Vintage stilius
Vintage stilius – tai praėjusių dešimtmečių, ypač nuo 1920-ųjų iki 1980-ųjų, mados. Vintažiniai drabužiai dažnai randami taupymo parduotuvėse arba yra iš naujo perdaryti dizainerių kūriniai. Šis stilius puoselėja nostalgiją ir mados istoriją, o jo pavyzdžiai – čarlstono suknelės, kelnės su varpeliu ir tvido švarkai. Šį stilių puikiai įkūnija tokios ikonos kaip Dita Von Teese.
Nepaprastas stilius
Nepaprastas stilius yra atsipalaidavęs ir patogus. Jį sudaro paprasti, lengvai dėvimi elementai, tokie kaip džinsai, marškinėliai ir sportiniai bateliai. Šis stilius puikiai tinka laisvoms dienoms ar išvykoms su draugais. Aktorė Jennifer Aniston dažnai minima kaip laisvalaikio stiliaus ikona dėl savo paprastos, bet visada nepriekaištingos išvaizdos.
Šik stilius
Šik stilius yra elegantiškas ir rafinuotas. Jam būdingi gerai sukirpti drabužiai ir rafinuoti aksesuarai. Dažniausiai vyrauja juoda, balta ir tamsiai mėlyna spalvos su pastelinių spalvų akcentais. Tokios mados ikonos kaip Victoria Beckham ir Amal Clooney yra puikūs šio stiliaus pavyzdžiai, pasižymintys nepriekaištinga apranga ir prabangiais aksesuarais.
Gatvės aprangos stilius
Gatvės aprangos stilius gimė aštuntajame dešimtmetyje ir jam įtakos turėjo riedlenčių ir hiphopo kultūra. Šiam stiliui būdingi laisvai krentantys drabužiai, sportbačiai ir tokie aksesuarai kaip kepurės ir auksinės grandinės. Šį stilių simbolizuoja tokie prekių ženklai kaip „Supreme” ir „Off-White”. Gatvės drabužiai tapo pasauliniu reiškiniu, kurį puoselėja tokios įžymybės kaip Kanye Westas ir Pharrellas Williamsas.
„Preppy” stilius
„Preppy” stilių įkvėpė uniformos, kurias dėvėjo Jungtinių Amerikos Valstijų „Ivy League” universitetų studentai. Jam būdingi švarūs, tvarkingi drabužiai, pavyzdžiui, polo marškinėliai, chinos ir kardiganai. Dažnai vyrauja tamsiai mėlyna, miško žalia ir balta spalvos. Šį stilių simbolizuoja tokie prekių ženklai kaip „Ralph Lauren” ir „Lacoste”. Tokios įžymybės kaip Blair Waldorf iš serialo „Gossip Girl” puikiai įkūnija preppy stilių.
Old money stilius
Old money stilius yra rafinuotumo ir diskretiškumo sinonimas. Jam būdingi aukštos kokybės, dažnai pagal užsakymą pasiūti drabužiai ir prabangūs, bet diskretiški aksesuarai. Vyraujančios spalvos yra smėlio, balta, juoda ir tamsiai mėlyna. Šį stilių įkvėpė senosios aristokratų šeimos ir jų aprangos tradicijos. Šį stilių įkūnija tokios ikonos kaip Carolyn Bessette-Kennedy ir Didžiosios Britanijos karališkoji šeima. Tvido drabužiai, kašmyro megztiniai ir odiniai mokasinai yra šio stiliaus pagrindas.
Patarimai, kaip atrasti ir pritaikyti savo stilių
Savo sartorinio stiliaus atradimas ir pritaikymas gali būti naudinga asmeninė kelionė. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums šiose paieškose.
Pažinkite save
Pirmas žingsnis ieškant savo stiliaus – gerai pažinti save. Koks jūsų skonis, aistros ir asmenybė? Atlikite introspekciją ir apibrėžkite, kas jums padeda jaustis gerai ir pasitikėti savimi. Tai padės pasirinkti drabužius, kurie iš tiesų jus reprezentuoja. Kaip sakė Sokratas: „Pažink save”.
Investuokite į kokybiškus daiktus
Gerai apgalvotas garderobas prasideda nuo kokybiškų daiktų. Investuokite į gerai sukirptus drabužius, pagamintus iš patvarių medžiagų. Tai ne tik pagerina jūsų išvaizdą, bet ir drabužių ilgaamžiškumą. Pavyzdžiui, Coco Chanel visada propagavo nesenstančių daiktų, tokių kaip tvido kostiumas, svarbą.
Būkite įkvėpti, bet unikalūs
Įkvėpkite save iš stiliaus ikonų ir tendencijų, bet nekopijuokite aklai. Mėgstamus elementus pritaikykite savo skoniui ir kūno tipui. Tai leis sukurti unikalų stilių, kuris atspindėtų jus pačius. Yves’as Saint Laurent’as kartą pasakė: „Mados ateina ir praeina, stilius yra amžinas”.
Išvada
Įvairių aprangos stilių tyrinėjimas yra įdomus nuotykis, leidžiantis atrasti ir per drabužius išreikšti savo asmenybę. Suprasdami kiekvieno stiliaus istoriją ir ypatumus bei vadovaudamiesi keliais praktiniais patarimais, galite susikurti išskirtinai savo išvaizdą, kuri leis jums išsiskirti.
- Investuokite į kokybiškus daiktus: Rinkitės gerai sukirptus ir iš patvarių medžiagų pagamintus drabužius.
- Būkite įkvėpti, bet unikalūs: Pritaikykite tendencijas prie savo skonio ir kūno formų, kad susikurtumėte tik jums būdingą stilių.
- Pažinkite save: Nustatykite, kas jums padeda jaustis gerai ir pasitikėti savimi, kad galėtumėte rinktis drabužius, kurie iš tiesų jus reprezentuoja.
Norėdami sužinoti, kaip į savo garderobą įtraukti skirtingus drabužių stilius ir rengtis stilingai, perskaitykite mūsų straipsnį Kaip rengtis, kad būtumėte stilingi? Rasite praktinių patarimų ir įkvepiančių idėjų, kaip patobulinti savo išvaizdą.